Základní škola Pacov, nám. Svobody 321, tel.: 565 443 620, ředitel: 607 939 224, IČO: 75000474

Velkého úspěchu dosáhli naši mladší žáci 6. -7. tříd v atletické soutěži pořádané Českým atletickým svazem. Letos proběhl již 48. ročník této soutěže, kdy sympatickým patronem této soutěže byl vicemistr světa a halový mistr Evropy Jakub Holuša. Naši žáci postoupili 10. 5. 2016 ze základního okresního kola, které se konalo v Pelhřimově a následně 26. 5. 2016 suverénním způsobem ovládli krajské kolo, kdy dokázali porazit všech 6 nejlepších škol kraje Vysočina.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

celá fotogalerie

Naši chlapci v krajském kole dosáhli tak velkého úspěchu a bodového zisku, že si tímto výkonem zajistili celkové 7. místo z celé České republiky, což je obrovský úspěch, když porovnáme, jaká velká města dokázali chlapci porazit. Republikové finále pořádalo město Kolín na atletickém stadionu Mirka Tučka. Podařilo se nám zajistit ubytování v pěkném resortu obce Velký Osek nedaleko Kolína, a proto naše chlapecká výprava mohla vyrazit o den dříve. Chlapci tak mohli využít rozcvičení na stadionu Mirka Tučka, kde již probíhaly přípravy na velké finále, seznámit se tak s prostředím a zaslouženě si užít krásného ubytování v Motelu U Jezera. Za velmi slunečného dne začaly závody slavnostním ceremoniálem, který zahájila mimo jiné i ministryně školství, Kateřina Valachová. Ve velmi silné konkurenci naše škola obsadila konečné 8. místo. Tento výkon je v této soutěži historickým úspěchem a proto všem chlapcům, kteří dokázali naše malé město proslavit, na tak prestižní soutěži patří velké poděkování. Poděkování patří vedení školy za podporu této vícedenní akce, Městu Pacov za zapůjčení auta na dopravu žáků, které má ve správě SDH Jetřichovec a všem trenérům, kteří se o chlapce ve volném čase starají, ať už to jsou trenéři z fotbalu, nebo trenéři atletičtí. Ve finále nás reprezentovali: Martin Přibyl, Petr Přibyl, Dominik Přibyl, Petr Šimek, Petr Novotný, Tomáš Zamrzla, Jaroslav Linhart a Martin Hrobský, který navíc ve strhujícím finiši v běhu na 1000 m získal bronzovou medaili časem 2:59,96 s. Ještě jednou všem chlapcům gratulujeme a doufáme, že takovéto mistrovské akce nebyly poslední. 

   Učitelé TV

Zřizovatel Město Pacov

znak-barevny

Výběr starších zpráv

Světová škola

Partneři

 
Copyright © 2013. All Rights Reserved ZŠ Pacov  2013.