Sněhová královna je pohádka dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena o  dobru a zlu. Je to příběh malé dívky Gerdy, která podnikla nebezpečnou cestu, aby zachránila svého kamaráda Kaje. Upravenou verzi této pohádky v podobě muzikálu nastudovali i žáci pacovské základní školy v rámci hudebně-dramatického kroužku. V muzikálu se prolínalo mluvené slovo se zpěvem a tancem. Bravurně svou roli Gerdy zvládla Vendula Kofroňová ze třídy 4. B, jejíž výkon byl téměř profesionální. Čistý hlásek Kaje v podání Karolíny Vrtiškové z 6. A též ohromil diváky. Zlou královnu, která začarovala malého Kaje, hrála a zpívala Kateřina Jaklová ze 7. A. Ta se na okamžik proměnila v čaroděje Zloboděje, v jehož roli se ocitl Ota Vopat z 5. C.

celá fotogalerie

Pohádku o čarodějovi a královně vyprávěla babička - Denisa Soukupová z 5. A. Při cestě za Kajem potkávala Gerda další postavy – ráčkující vránu v podání Josefa Plášila z 6. A, lilii - Valentýnu Vacířovou z 2. B a růži - Simonu Papežovou ze 4. B, které s velkým elánem zvládly i roli zvířátek; dále květinovou stařenku Lucii Pavlíčkovou z 5. C a loupežníky Nelu Brodskou, Veroniku Lhotkovou, Filipa Šafaříka ze 7. B a Martinu Marešovou z 6. A, která se představila též v roli sněženky. Jak si připravit čaj z bylinek poradila svou písní Zuzana Mašátová z 6. B, která ztvárnila roli blatouchu. Hlavní postavou karnevalu se představil princ Jolana Čechová z 6. C, princezna Pavla Vaňková z 5. A a neznámá maska v podání Pavlíny Starkové ze 7. A.

Během muzikálu se vystřídala čtyři roční období, na jejichž změnu vždy upozornil taneční soubor ve složení Martina Marešová, Lucie Pavlíčková, Adéla Mašátová, Karolína Janáčková, Vanessa Havlová, Zuzana Mašátová a Simona Papežová a svými tanečními kreacemi zpestřil a rozhýbal scénu.

Hudebně-dramatický kroužek velmi děkuje :

- všem účinkujícím žákům a jejich rodičům za zodpovědný přístup k opatření kostýmů

- panu učiteli Jiřímu Šaškovi za ozvučení

- panu řediteli Jaromíru Havlovi za obstarání portů z DDM Pelhřimov a za fotodokumentaci

- SVČ Síť a SRPŠ za finanční podporu

- paní vychovatelce Mirce Štěpánkové za pomoc při organizaci

- žákům 9. tříd za pomoc při obsluze zvukové techniky a organizaci

- žákyni 6. A Martině Marešové za přípravu a nácvik  taneční choreografie

- Tomáši Žihlovi za fotodokumentaci

- Dominiku Drbalovi za videozáznam

- paní vychovatelce Lence Veselkové za grafický návrh plakátu

- paní učitelce Kateřině Joselové a žákům 7. C za zhotovení kulis