Základní škola Pacov

Mezinárodní průkaz ISIC Školák

Rádi bychom Vás informovali, že naše škola může zprostředkovat žákům vydání mezinárodního žákovského průkazu ISIC scholar (školák). Tento průkaz je identifikačním dokladem, který potvrzuje totožnost žáka a jeho příslušnost ke škole; funguje jako mezinárodně uznávaný doklad o školní docházce, akceptovaný ve 130 zemích světa, je využitelná pro zhruba 2.000 různých slev a výhod. ISIC Školák je také pomůckou při cestování – v zahraničí je uznáván na více než sto dvaceti pěti tisících místech. Pro mnohé instituce a veřejné dopravce slouží jako doklad o věku držitele, např. pro získání zlevněného jízdného nebo vstupného. Zároveň funguje ve škole jako čipová karta (obědy, šatní skříňka, vstup do jídelny). Jeho platnost je až pět let od vydání; platnost je dále omezena dobou docházky na základní školu. Průkaz stojí 250 Kč na celou dobu platnosti (průkaz pořízený mimo školu stojí 350 Kč na jeden rok).

ISIC

Informace ISIC